CZERWONY GUZIK. Tajna broń ursynowskiej Platformy?

 
 fot. strona poursynow.pl
Są maile do burmistrza, do poszczególnych radnych, transmisje online z sesji rady dzielnicy… A teraz przyszedł czas na… cyfrowe interpelacje! Radni Platformy Obywatelskiej zachęcają do żalenia się, składania skarg i wniosków poprzez specjalny system e-interpelacji. To cyfrowa rewolucja w naszej lokalnej demokracji.

Dotychczas kontakt z radnymi dzielnicy odbywał się standardowo – można było przyjść do urzędu na dyżur, zadzwonić albo wysłać maila. Klub radnych PO – największy w radzie, ale będący w opozycji do rządzącej Ursynowem koalicji „Nasz Ursynów”-PiS – postanowił pójść o krok dalej.

Niedawno uruchomiono specjalną stronę internetową do błyskawicznego składania propozycji interpelacji do zarządu dzielnicy: interpelacja.poursynow.pl

Skąd taki pomysł? – Reprezentujemy Państwa od wielu kadencji, jednak nie jesteśmy w stanie uchwycić wszystkich problemów trapiących mieszkańców naszej dzielnicy. Dlatego liczymy na Państwa współpracę i wspólne działanie w celu ulepszania Ursynowa – piszą radni PO na stronie e-interpelacji.

W celu złożenia propozycji interpelacji trzeba uruchomić formularz zgłoszeniowy, podać swoje dane, istotę problemu, proponowane rozwiązania i zadeklarować chęć uczestniczenia w dalszym procesie załatwiania sprawy.

A trzeba przyznać, że radni Platformy są bardzo aktywni w składaniu interpelacji – czyli podstawowego narzędzia wywierania nacisku i formułowania zapytań do  władz dzielnicy o poszczególne sprawy.

Radni: Krystian Malesa, Magdalena Sokołowska, Sylwia Krajewska, Elżbieta Igras i Michał Matejka – są w pierwszej dziesiątce jeśli chodzić o liczbę złożonych interpelacji.

W „rankingu” tej kadencji – pierwsze i drugie miejsce zajmują jednak radni rządzącej koalicji mający – z natury rzeczy lepszy dostęp do informacji o pracach zarządu dzielnicy. Są to: Paweł Lenarczyk z „Naszego Ursynowa” oraz Wojciech Zabłocki z PiS.

Czy czerwony guzik Platformy okaże się tajną bronią w walce o głosy?